NOVINKY

16.3.2020

Hotel uzavřen

Vážení hosté, na základně rozhodnutí vlády o nouzovém stavu je hotel od 16.3.2020 uzavřen. Pokud situace dovolí, otevřeme na velikonoční prodloužený víkend od 9.4. do 13.4.2020. Rezervace na velikonoční pobyt prosím zasílejte na recepce@kurzovni.eu Děkujeme za pochopení a těšíme se na brzké shledání Vaše Kurzovní


>>
28.12.2019

Sněhové podmínky

Vážení hosté, aktuálně měříme cca 65 cm prachového sněhu. V provozu jsou lyžařské vleky B, Malý a Velký Václavák. Strojově upraveny stopy  Ovčárna-Praděd-Švýcárna a v neposlední řadě upraveny běžecké okruhy pod hotelem. Zima v plném proudu:-)!!


>>
15.12.2019

Úprava běžeckých stop

Vážení hosté, dnes ráno proběhla první úprava běžeckých stop na trase Ovčárna-Švýcárna. A stále sněží. Letos jsme si museli malinko počkat ale UŽ JE TO TADY!


>>
VŠECHNY NOVINKY

Wellness

Máte pocit, že Vaše energie nenávratně mizí, únava se hromadí, tělo chřadne a duše vadne? Chcete strávit na horách wellness pobyt nebo aktivní dovolenou? Člověk musí umět relaxovat, aby ho současný styl života nezničil. Proč tedy nevyužít nabídku našeho wellness centra? Nechejte se zlákat a vykoušejte naše masáže, finskou, parní nebo infra saunu, whirlpool či vířivou vanu. Vše je tady připraveno jen pro Vás. Bez ohledu na rozmary počasí strávíte Vaši dovolenou v krásné přírodě Jeseníků naplněnou sportem a případně i doplněnou využitím našich wellness služeb.

Po využití našich wellness služeb se rovněž můžete občerstvit v recepci wellness centra, případně Vás rádi pozveme do naší kavárny.


Wellness centrum poskytuje tyto služby:

Fitness

Moderně vybavené sportovní centrum s možností posilování všech partií těla pro vrcholové i rekreační sportovce. Vybavení: posilovací zařízení, rotoped, stepper, běžecký trenažér a jiné.

Finská, parní a infra sauna

Saunování uvolňuje tělo i duši, nervové napětí, přináší psychickou i fyzickou relaxaci a přispívá ke shromažďování sil. Sauna dokáže uvést tělo i ducha do harmonického a rovnovážného stavu. Pomáhá posilovat krevní oběh, zkvalitňuje srdeční činnost a oživuje pleť.

Whirlpool

U vířivé vany je masáž tvořena smícháním teplé vody a vzduchových bublin ve speciálních tryskách. Tento osvěžující proud uvolňuje tělo a podněcuje jej k uvolňování látek tišících bolest, tzv. endorfinů. Ponořením těla do teplé, masírující vody stoupne Vaše teplota. Cévy se rozšíří a dech se prohloubí s rostoucím objemem životadárného kyslíku. Vztlak ve vodě snižuje tělesnou hmotnost téměř o 90%, tím ulehčuje svalům a kloubům od zatížení. Nespornou výhodou je rozmístění trysek, provádějících vysokotlaké podvodní masáže, perličkové masáže páteře, krku, svalů, kloubů a chodidel. Okamžitě se vytrácí stres, a to jak fyzický, tak i psychický.

Solárium

Výkonné turbo horizontální solárium, k dispozici oční krytky a solární krémy. Solárium má kladný efekt na tvorbu vitaminu D, potřebného k tvorbě vápníku v lidském organizmu. Opalování prostřednictvím solárií má spoustu pozitivních účinků. Kromě opálení do zlatova se na základě UV paprsků v těle například tvoří vitamín D, vytváří se vápník a naopak tlumí vznik akné. Slunění kůže dává pocit svěžesti a zlepšuje celkový zdravotní stav.

Hydromasážní vana

Hydromasážní systém působí při regeneraci fyzických sil po sportovním výkonu, fyzické práci a také při rehabilitaci po zranění či při revmatických potížích. Dochází zde k masáži svalových partií, šlach, kloubů a zároveň k prokrvení svalů a tkání. Tlak vodních paprsků působí i na mnoho reflexních bodů chodidel a dlaní. Systém zajišťuje kontaktní masáž proudem vody a vzduchu, k jejichž míchání dochází v těle trysky ještě před vstupem do vany. K regulaci intenzity masáže a množství nasávaného vzduchu slouží vzduchové regulátory.

 

Oxygenoterapie

Oxygenoterapie je regenerační kyslíková kúra, při které se 30 – 60 min. inhaluje koncentrovaný kyslík pomocí masky nebo nosní cévky.

Kdy využít oxygenoterapii? – u srdečních onemocnění – při bolestech hlavy, nechutenství, zvýšené únavě, poruchách spánku – při psychických problémech a depresích – při potížích v klimaktériu – jste kuřák – vykonáváte náročnou profesi zatěžující mozkovou činnost – potřebujete regeneraci po tréninku nebo jiné namáhavé činnosti – ochrání před migrénou a stresy – terapie příznivě ovlivní náš organismus při vysokém krevním tlaku, cukrovce, bércových vředech, srdeční arytmii, po infarktu a dalších onemocněních – posílíme jí organismus před operacemi a je vhodná i na pooperační doléčení.

A pokud jsme zdraví? – zvýšíme tělesnou výkonnost při sportování – snížíme dopad špatných ekologických podmínek – zlepšíme energetický stav organismu – posílíme imunitní systém – zmobilizujeme rezervy tělesné a duševní výkonnosti – kyslíková terapie oddaluje projevy stárnutí včetně snížené sexuální výkonnosti.