NOVINKY

31.5.2019

Letní sezóna zahájena

Vážení hosté, dne 31.5. jsme zahájili letní sezónu. Těšíme se na Vás


>>
16.4.2019

Velikonoce

Vážení hosté, využijte stále dobré sněhové podmínky a přijeďte na Velikonoce. Zůstává několik málo posledních pokojů, tak neváhejte. Vleky jsou v provozu, sjezdovky kvalitně upraveny a na běžkách si užijete upravenou trasu Ovčárna-Švýcárna-Praděd. Vaše Kurzovní


>>
2.12.2018

Zimní sezóna zahájena

Vážení hosté, od 1.12. jsme v plném provozu. V provozní pauze jsme pro Vás přichystali výraznou změnu na výčepu a dopřejete si u nás české zlato Pilsner Urquell v podobě klasické hladinky, šnyta a mlíka čepovaných z kohoutů Baroko. Těšíme se na Vás


>>
VŠECHNY NOVINKY

Centrum služeb Kurzovní

Pro podporu turistiky a sportovního vyžití v okolí Sporthotelu Kurzovní jsme za podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR vybudovali Centrum služeb pro turisty Kurzovní.

Screenshot_1

Centrum služeb pro turisty Kurzovní

Dozvíte se zde všechny potřebné informace o turistických, cykloturistických i běžkařských trasách v okolí hotelu a také podrobné informace o náročnosti těchto tras, pro snadný výběr vhodné volnočasové aktivity.

V tomto centru jsou k dispozici informační materiály ve formě různých letáčků a map.

Untitled-2

Stáhněte si mapu ve formátu PDF

Screenshot_2

Altán

Nový altán s otevřeným ohněm, který lze využít v létě i v zimě nabízí pro turisty možnost odpočinku i zábavy.

Altán nabídne zázemí při konání akcí s různou tématikou. Můžete se těšit například na borůvkové a zvěřinové hody. O těchto akcích Vás budeme vždy s předstihem informovat na našich webových stránkách a na facebooku.

V altánu také můžete ochutnat na ohni připravené delikatesy z místního řeznictví a občerstvit se nealkoholickými i alkoholickými nápoji. V altánu si můřete opéct vlastní vuřty, nebo jiné uzeniny, které si sami donesete. Zatímco si budete dávat grog či pivo po náročné túře, Vaše děti si mohou zaskotačit na blízkém dětském hřišti s houpačkami.

Centrum služeb podporuje aktivity všeho druhy ve všech ročních obdobích.

LETNÍ OBDOBÍ

V letním období je možné využití spousty turistických tras po hřebenech Jeseníků a pro milovníky cykloturistiky jsou k dispozici cyklostezky v okolí.

Prohlédněte si brožuru s tipy na výlety.

V letním období si můžete v naší půjčovně sportovního vybavení vybrat ze sortimentu, s kterým bude objevování krás Jeseníků jistě zajímavější:

Screenshot_3

 • koloběžky (přilby)
 • turistická kola
 • hole nordic Walking

Pro využití volného času hotel také nabízí venkovní víceúčelové hřiště s umělým povrchem.

Pro hry na hřišti je možné si zapůjčit v našem centru:

 • tenisové rakety s míčky
 • volejbalové míče
 • fotbalové míče
 • míče na nohejbal

ZIMNÍ OBDOBÍ

Pro zimní období jsou na svahu Pradědu a nad Ovčárnou vybudovány sjezdové tratě různých náročností. Všechny sjezdovky jsou v pěší dostupnosti od hotelu. Okolí hotelu je ideální pro běžecké lyžování – v blízkosti hotelu je lyžařský běžecký areál, který je vhodný jak pro náročnější sportovce (okruh s vysokým převýšením a délkou cca 8km) tak pro běžné turisty.

Barevně rozděleny běžkařské okruhy
žlutá:  1 km, hnědá: 2 km, oranžová: 3 km, modrá: 4 km, červená: 5 km

Dále je možné využít služeb naší půjčovny sportovního vybavení.

V půjčovně nabízíme:

 • běžkařské vybavení (běžecké lyže s vázáním, věžecké boty a hůlky)
 • snowboardové vybavení (snowboardy s vázáním, snowboardsdou obuv)
 • lyžařské vybavení (sjezdové lyže s vázáním, obuv a hůlky)
 • ochranné pomůcky pro snowboard a sjezdové lyžování (přilby, brýle, chrániče páteře)
 • sněžnice
 • hole nordic Walking

Screenshot_4

Ekologická terénní čtyřkolka

K přepravě hostů a zavazadel nám v zimním období slouží naše ekologická terénní čtyřkolka se sáněmi s úložným prostorem.

Stalo se již nepsanou tradicí, vzhledem k výborným sněhovým podmínkám a velmi dobré spolupráci s hlavními organizátory, že se každoročně spolupodílíme při organizování běžeckých závodů, které pořádá Svaz lyžařů ČR. Jsou to nejen Krajské běžecké závody, ale i Český pohár v běhu na lyžích dorostu.

Zajímavé odkazy pro zimní období:

Neváhejte a navštivte nás!
Váš Sporthotel Kurzovní

Centrum služeb Kurzovní  je realizována v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu – podprogramu Cestovní ruch pro všechny.

Budovy i vybavení bylo pořízeno za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

mmcr